Online only

MTCTCE

New

Certifikačné školenie - MTCTCE 

PREDOBJEDNAVKA
Firewall a Queue

More details

4 Items

By buying this product you can collect up to 36 loyalty points. Your cart will total 36 points that can be converted into a voucher of 7,20 €.


Send Your Inquiry Message

MTCTCE

MTCTCE

Certifikačné školenie - MTCTCE 

PREDOBJEDNAVKA
Firewall a Queue

360,00 €

More info

Dobrý deň

Red by som Vás privítal na ďalšom školení z komplexnej MikroTik série MTCTCE. Funkcionality Firewallu: Mangle, Filter, NAT a Packet Flow je základ pre pochopenie funkcionality Queue. Ukážeme si bežne používané techniky a postupy. Na tomto školení si budete môcť osvojiť zručnosti z praxe tak aby ste ich vedeli uplatniť vo vašich sieťach.

Toto školenie na základe dohody, sa môže uskutočniť u Vás vo vašich domácich priestoroch.

Alebo je možné ho mať zadarmo cez REPAS (Úrad Práce) pokiaľ ste nezamestnaný a máte MTCNA, prosím priamo mi napíšte.

Informácia o konaní

Jazyk:Slovak
Miesto:

Zvolen PenzionQ - http://www.penzionq.sk/kontakt.html tu si môžete rezervovať ubytovanie

Trvanie:Dátum - 20-21 Jún - 2 dni začiatok o 9:30 - plné dva dni, v cene školenia je obed a nealko občerstvenie. Po skončení školenia je ideálny priestor na večerné stretnutia a výmenu skúseností.
Cieľ školenia:Funkcionality Firewallu: Mangle, Filter, NAT a Packet Flow je základ pre pochopenie funkcionality Queue.
Cieľová skupina:technici, ktorí chcú nasadiť a podporovať v podnikové siete a klientské CPE (WISPs a poskytovatelia internetových služieb) sieť, atď.
Potrebné vedomosti :Študent musí mať dobré znalosti o TCP / IP a podsietí. Plus MTCNA  certifikát aj keď už nemusí byť platný. Samozrejme školenia sa môžete zúčastniť aj pokiaľ si nebudete robiť MikroTik certifikáciu.

Aktuálny Scheduler školení môžete pozrieť aj na Mikrotik Stránke priamo.

O priebehu školenia

Váš inštruktor vedie plne interaktívny kurz ktorý zahŕňa potrebné funkcionality Mikrotik RouterOS V6.x do hlbokého detailu. Každý účastník dostane tlačený alebo PDF materiál.
Na úspešné ukončenie školenia certifikáciou je potrebné dosiahnuť minimálne 60% správnych odpovedí. Po úspešnom absolvovaní dostávate MikroTik priemyselný certifikát.

Plán priebehu školenia Mikrotik 

Deň 1:

Firewall - input / forward pre ošetrenie komunikácie s routrom a vytvorenie antivirus pravidiel.
NAT možnosti prekladu IP/port prejdeme si všetky potrebné kombinácie
Markovanie paketov a vytvorenie QOS manglovacích pravidiel za použitia portov, identifikátorov a L7.

Deň 2:

Vytvorenie QOS pravidiel na základe omarkovaných paketov z 
predchádzajúceho dňa za použitia Queue Tree, vysvetlenie HTB systému a queue types. Následne si vytvoríme Simple queue pre shaping už jednotlivých klientov a 
vysvetlím použitie PCQ.
Ďalej si povieme o službách: DNS, DHCP, WEBProxy.
Nakoniec budeme robiť certifikačnú skúšku MTCTCE.

Potrebné vybavenie na školenia: 

1. Notebook / Laptop
2. 2x ethernetové káble (1M a 3M alebo dlhšie - iba rovný) - zapožičiam
3. MikroTik Router s WiFi 802.11n 
Poznámka: Ak je potreba zapožičiam zariadenia, však pokiaľ však máte svoj router môžete si ho priniesť.

O Vašom školiteľovi

(napísali o mne :-)

Tréner pre tento kurz bude Martin Krug, ktorý je jedným z prvých certifikovaných trénerov MikroTik a cestoval po celom svete s cielom rozšíriť MikroTik Router OS systém vedomosti širokej verejnosti, od profesionálov - správcov sietí až po koncových používateľov.
Martinova cesta začala už v roku 2004 s prvým kontaktom RouterOS a od okamihu, vedel, že MikroTik je niečo, čo bude vládnuť vo svete sietí. Začal MikroTik nasadzovať ako ISP a získal veľa skúseností v oblasti, kde nainštaloval viac ako 300 Point to Point spojov a viac ako 600 koncových užívateľov. Práve teraz táto sieť rozrástla na viac 2500 koncových užívateľov a je postavená predovšetkým na technológiách MikroTik. Má vášeň pre bezdrôtovú technológiu a stále pracuje na niektorých špeciálnych zariadeniach, predovšetkým s vysokým výkonom a vyladené spojenia a ďalšie profesionálne technológie.
Ako MikroTik Trainer a konzultant Martin trénuje od roku 2007. Učil už viac ako 120 tried s viac ako 1400 účastníkov. Či už ste malý ISP alebo, nadšenec technológie, ktorý hľadá novú kariéru, alebo nastavujete svoj prvý sieť MikroTik v kancelárii, alebo doma získate cenné zručnosti.
Kurz je oddelený do modulov, z ktorých každý bude overený laboratórnym - praktickým testom v druhej časti školenia.

Malý BONUS na začiatok pre Vás : Mikrotik Introduction Video:

MIKROTIK INTRODUCTION

Review z predchádzajúcich školení:IDReview titleReviewRatingAuthorProductTime of publication
2Praktické školenieNa toto školenie treba mať v hlave okrem základov aj nejaké skúsenosti s nastavením router-ov. V Martinovom podaní je to potom už len jazda. Nezaprie v sebe veľa rokov praxe. Má presnú odpoveď na akúkoľvek otázku. Na školení má každý svoj router a po teórii sme si všetko odskúšali aj v praxi. Kdo potrebuje pomôcť s konfiguráciou MikroTik-u - tu je to správne miesto. Oceňujem že Martin sa venoval trpezlivo aj keď mal niekdo menšie skúsenosti s MikroTik-mi, ako aj ja. Potešili by nejaké tlačené materiáli. Toto školenie môžem len odporučiť! Palo5 /5
Pavol Mányi